فیلم آموزشی : ۳ روش واسه افزایش اعتماد به نفس 

همه ما قبل اینکه هر تلاشی واسه رسیدن به موفقیت داشته باشیم، اول باید روی اعتماد به نفس مون کار کنیم. وقتی به توانمندیای خود واقعا ایمان داشته باشیم، می تونیم امیدوار باشیم که از پس کارهای سخت زندگی بر میایم. واقعا اعتماد به نفس کلید توانمندی حساب می شه و واسه هر موفقیتی لازمه. حالا اینکه با چه روشایی میشه اعتماد به نفس رو بالا برد، سوالیه که می تونین پاسخش رو در ویدیوی بالا جستجو کنین.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشه.

 

همه ما در زندگی با رقابتایی روبرو میشیم که همیشه هم احتمال شکست در اونا هست. کافیه که فقط به خودمون بگیم «به خودت ایمان داشته باش»، «تو می تونی»؟

شاید شمام موافق باشین که گفتن این جملات به تنهایی کاری از پیش نخوان برد و اگه بخوایم واقعا اعتماد به نفس بیشتری واسه خودمون دست وپا کنیم، اول باید اعتماد به نفس رو واسه خودمون تعریف کنیم: یعنی باور کنیم که مهم و توانا هستیم و دید مثبتی به تواناییای خود داشته باشیم. بدونیم که می تونیم بی ترس به طرف رقابتا بریم و اونا رو به رقابت بکشیم.

قدم بعدی اینه که بدونیم چه جوری می تونیم اصل اعتماد به نفس رو پیدا کنیم و از اون به بهترین شکلِ ممکن استفاده کنیم. باید بدونین که ژناتون، شرایط محیط و برخورد بقیه با شما و در آخر، حتی شاید مهم تر از همه، انتخابایی که در زندگی می کنین و خطرایی که قبول می کنین اثر مهمی در اعتماد به نفس شما دارن. نگفته پیداست که مورد آخر بیشترین اثر رو پس پایانی داره و بیشتر از دو مورد دیگر در کنترل شما قرار داره. البته یادتون نرود که برخورد بقیه با شمام تحت اثر رفتارهای خودتون قرار داره و نشون دادن اعتماد به نفس تون به بقیه، خودبه خود در برخوردهای اونا اثر مثبتی داره.

در آخر باید به دنبال روشای آسون ای باشیم که افزایش اعتماد به نفس ما رو تضمین می کنن:

۱. بهبود سریع یا کوتاه مدت

وقتی یک کار بزرگ و سخت رو شروع می کنین این کارهای آسون به کمک شما بین:

  • موفقیت و بر قله ایستادن خود رو تجسم کنین.
  • با صدای بلند موسیقی گوش بدین.
  • ظاهرتون رو منظم نگه دارین.

همه این کارا در کوتاه مدت، اثر زیادی در اعتماد به نفس شما دارن و خیلی هم سخت نیستن.

۲. باور داشته باشین

باور داشته باشین که می تونین توانایی هاتون رو بهبود بدین. اگه از همون اولِ راه تصور کنین که هیچ موفقیتی به دست نمی بیارین و نمی تونین تغییر زیادی در توانایی هاتون به وجود بیارین، جای تعجبی ندارین که پیشرفتی هم در کار نمیشه. در مقابل، اگه به خودتون باور داشته باشین، با ذهنیتی مثبت و قدم به قدم می تونین به هدفای خیلی بزرگ هم دست پیدا کنین.

۳. شکست رو تمرین کنین

هر کاری رو که شروع کنین و قدم در هر راهی که بذارین، امکان شکست خوردن هست، که طبیعیه. کافی ست نگاهی به آدمای معروفی بندازین که بارها شکست خورده ان ولی تسلیم نشده ان و باز از نو شروع کردن. جک ما، ثروتمندترین مرد چین و موسس علی بابا، یکی از همین نمونه هاست. اون سه بار در کنکور رد شد و ۳۰ بار با رد خواسته کار روبرو شد و هم حالا بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار ثروت داره. پس قبول کنین که شکست جزیی از راه پیروزیه.

هر بار که شکست می خورید، یک راه جدید امتحان کنین و از بقیه که تجربه بیشتری از شما دارن نظر بخواهید. چون تحقیقات نشون دادن افرادی که دفعات زیادی شکست می خورند و بازم به راه خود ادامه میدن، یاد می گیرن به شکل منظم مشکلات و رقابتای بزرگ رو حل کنن.

پس از همین الان رعایت کردن این ۳ نکته رو شروع کنین و با اعتماد به نفس طرف اهداف بزرگ قدم وردارین.

تهیه شده در: chetor.com

 

مجموعه صوتی اعتماد به نفس

کسی که به خود اعتماد داره به تعریف کسی نیاز نداره


۱۰۰۰۰تومن


۵۰۰۰تومن