آپاندیس در بدن چه وظیفه ای دارد؟  | بیماری

آپاندیس در بدن چه وظیفه ای دارد؟ | بیماری

: آپاندیس در بدن چه وظیفه ای داره؟

:  همه فکر می کنیم که آپاندیس در بدن هیچ کارایی خاصی نداره و برداشتن اونم هیچ اشکالی در نظم بدن وارد نمیکنه. این ایده اما در دست تغییره.
 
به گزارش مجله مراحم: محققان آخرسر موفق شدن کارکرد اصلی آپاندیس رو دریابند تا عنوان «بی خاصیتی محض» از جلوی اسمش پاک شه! حال سوال اینه که آپاندیس واقعا به چه دردی می خوره؟ آپاندیس آدم چیز خاصی نیس و واقعا حتی اضافیه؛ محققان می گن که آپاندیس، پناهگاهی واسه باکتریای سالمه.
 
آپاندیس به بدن کمک می کنه تا بتونه در صورت بروز دیسانتری (اسهال خونی) و وبا، راه گوارشی رو دوباره راه اندازی کنه.
 
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می گن که بدن آدم، باکتریاهای سالم لازم در روده ها رو در آپاندیس نگهداری می کنه. دیسانتری و وبا باعث از بین رفتن باکتریای لازم می شه. پس، اگه بدن نیاز داشته باشه تا راه گوارشی رو دوباره زنده کنه، از باکتریای موجود در آپاندیس استفاده می کنه.
 
پروفسور بیل پارکر اما میگه که ما نباید از این حقیقت سو استفاده کنیم و به آپاندیس آسیب بزنیم. اون میگه: «اگه آپاندیس ملتهب شه، نباید اونو به خاطر این که کارایی داره حتما نگه داشت.»
 
یافته حاضر نتیجه چندین مطالعه بود که شامل تحقیق روی کوآلا هم می شد. جالبه بدونین کوآلا آپاندیس کشیده ای داره که در چرخه گوارشی کوآلاها که براساس گیاه اکالیپتوس است، نقش زیادی داره.
 
نیکولاس وارداکسیس، دانشیار دپارتمان علوم پزشکی دانشگاه رویال ملبورن هم با تئوری مطرح شده دور و بر کارکرد آپاندیس هم نظره.
 
منبع: politicalblindspot.com

ترجمه: مجله مراحم

منبع :

بستن منو