آپاندیس در کودکان با چه علائمی بروز می کند ؟ | ورزش

درد شکم و حالت تهوع آپاندیس رو اخطار میده

آپاندیس در کودکان با چه نشونه هایی بروز می کنه ؟

درد شکم و حالت تهوع آپاندیس رو اخطار میده

اختصاصیآکا ایران:  

آپاندیس از جمله بیماریای روده ایه که ممکنه کوکان هم گرفتار شن. در واقع آپاندیس زائیه کوچیک و کرم مانندیه که در اول روده بزرگ قرار داره. آپاندیس به دلایل نامشخص ممکنه باعث بروز عفونت و التهاب شه که اصطلاحا آپاندیسیت می گن. آپاتدیسیت از جمله علل ایجاد درد شکم در کودکان زیر ۱۶ ساله که در وقتی نیاز به عمل جراحی و خارج کردن آپاندیس داره.

آپاندیسیت در کودکان با چه نشونه هایی بروز می کنه ؟

درد شدید در ناحیه شکم: فشار روی شکم، جابه جا شدن و یا تنفس عمیق باعث بیشتر شدن درد شکم می شه. در این مواقع بچه ها بهتر می دونن بدون هیچ حرکت دراز بکشن.

بالا رفتن درجه گرما بدن : آپاندیسیت معمولا با تب بروز می کنه.

یبوست: یبوست هم از جمله علائم بروز آپاندیسیت در کودکانه.

حالت تهوع: کودکان در مواقع دچار شدن به آپاندیسیت تهوع دارن که این تهوع ممکنه با استفراغ همراه باشه.

اگه این علائم رو مشاهده کردین، خیلی سریع کودک رو به بیمارستان مننتقل کنین. اگه کودک تون درد شکم داره، تلاش نکنین با تجویز مسکن اونو آروم کنین. چون اگه این درد شدید به دلیل آپاندیس باشه، مسکن می تونه تشخیص دکتر رو با مشکل مواجه کنه . اگه دکتر آپاندیس رو تشخیص داد، باید خیلی سریع عمل جراحی به خاطر خارج شدن آپاندیس انجام شه.

به عمل جراحی خارج کردن آپاندیس، آپاندیسکتومی می گن. کودک باید بعد از این عمل ۳-۴ روز در بیمارستان بمونه و بعد از ترخیص رژیم غذایی داشته باشه. علاوه بر اون تا یه ماه از انجام ورزشا و فعالیتای بدنی باید جلوگیری شه.

پاره شدن آپاندیس چه عوارضی داره ؟

اگه عمل خارج شدن آپاندیس انجام نشه ، ممکنه پاره شه و چرک به تموم بخشای شکم پخش شه . پخش شدن چرک در شکم باعث عفونت و وضعیتی به نام پریتونیت می شه که می تونه خطرناک و خطرناک باشه . اگه آپاندیس پاره شه، کودک تا مدتا نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داره و تا یه هفته باید در بیمارستان تحت نظر قرار گیرد.

منبع :

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *