آپاندیس و علایم آن را بشناسید | التهاب زائده آپاندیس | عود آپاندیس | بیماری

: آپاندیس و علایم اونو بشناسین | التهاب زائده آپاندیس | برگشت آپاندیس

<>

: آپاندیس

آپاندیسیت همون التهاب و ورم ناحیه کوچیک آپاندیس در انتهای کلون بالاروی رودهه که با درد شدیدی همراه س. آپاندیس زائده ای کوچیک در محل اتصال روده بزرگ به روده کوچیک است. اگه مجرای آپاندیس بسته شه میکروبا در پشت اون راه جمع شده و التهاب و درد رو بوجود میاره. در صورت دچار شدن به درد در ناحیه شکمی باید آزمایشایی بدین تا مطمئن شید ایراد کار از کجاس. در صورت برگشت زائده آپاندیس باید مراقبتا و درمان لازم رو انجام بدین. سلامت دات لایف در جریان این مطلب علایم اخطار دهنده آپاندیس رو واسه شما بازگو می کنه… با ما همراه باشین.

« آپاندیس » زائده یا لوله کوتاهیه که قطر اون به اندازه یه مداد باریکه و طول اون از چند سانتی متر تجاوز نمی کنه. آپاندیس به اول روده بزرگ که در قسمت راست و پایین شکم قرار داره چسبیده یا واقعا آویزانه. انتهای آپاندیس بسته و کوره واین زائده  فقط با سوراخی به داخل روده رابطه داره. ثابت شده که بیماریای روده بزرگ در جوامع پیشرفته که قسمت کلی رژیم غذایی اونا از گوشت ( ماده قابل جذب با باقی مونده کم ) تشکیل شده ، گسترش بالاتری داره.

علایم التهاب آپاندیس

. از دست دادن اشتها

. حالت تهوع و بالا آوردن  درست پس از شروع درد.

. دچار شدن به اسهال یا یبوست یا ناتوانی در دفع گاز

. تب

. درد مبهم یا تیز در پشت یا رکتوم

. احساس درد هنگام ادرار کردن

. درد در بخش تحتانی راست شکم که هنگام لمس کردن بدتر می شه

. اسهال همراه با گاز معده یا یبوست

. تورم شکم

. دردی که درست بالای ناف احساس می شه و ممکنه به بخش تحتانی راست شکم گسترش یابد. درد ذکرشده هنگام سرفه کردن ، عطسه کردن ، راه رفتن یا نفس عمیق کشیدن بدتر می شه

 به محض این که به آپاندیس خود مشکوک شدید ، یا این که علایم گفته شده تا ۲ هفته ادامه پیدا کرد کرد، با دکتر خود تماس بگیرین. این وضعیت ممکنه به سرعت بدتر شه و می تونه در صورت درمان نشدن کشنده باشه.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *