آکنه را از ریشه نابود کنید/ درمان آکنه به راحتی+عکس | بیماری

: جوش رو از ریشه نابود کنین/ درمان جوش خیلی راحت+عکس

بایدها و نبایدهای مراقبت از پوست

اگه در بین کسائی هستین که از جوش رنج می برن، پس به طور کامل طبیعیه که با این مشکل از دوران نوجوونی در جنگ بوده باشین. جوش معمولا از دوران نوجوونی شروع می شه و بعضی وقتا تا بزرگسالی هم زمان میبره. بروز جوش به عواملی مانند ژنتیک پوست شما و البته نوع مراقبت پوستی تون برمیگرده؛ پس اگه بازم جوش یکی از نگرانیای زندگی شماس،پس بهتره با بایدها و نبایدهای مراقبت از پوست خود در این مورد آشنا شید.

باید دستان تون دور از صورت تون باشه!

میدونید دستای تون کجا هستن؟ اگه جزو آدمایی هستین که عادت دارن مرتب دست خود رو به صورت بزنن باید تلاش کنین این عادت رو ترک کنین. دستان تون رو از صورت خود دور نگه دارین و واسه این کار تمرین کنین. یادتون باشه شما در طول روز به وسایل زیادی دست می زنید که هر کدوم می تونن منبعی از جرم و باکتری باشن. دقیقا واسه همینه که باید دستان تون رو از صورت خود دور نگه دارین؛ مگه اینکه مرتب اونا رو با صابون بشورید.

: جوش رو از ریشه نابود کنین/ درمان جوش خیلی راحت+عکس

نکته: اگه عادت دارین هنگام خواب روی دستای خود بخوابین؛ یعنی دست تون زیر سرتون باشه و بعد دقیقا همون نقاطی از پوست که با دست شما در تماس بوده پر از جوش شده باید تلاش کنین تا به هر ترتیبی این عادت رو ترک کنین.

نباید: از پارچه های زبر استفاده کنین

وقتی صورت تون پر از جوش س، بعد از شست وشوی صورت واسه خشک کردن پوست از دستمال کاغذی استفاده کنین. از حولهای زبر دوری کنین و سراغ حولهایی نرم و لطیف برید و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین هوله دست و صورت خود رو از بقیه جدا کنین.

باید: از ژلای پاک کننده استفاده کنین

ژلای پاک کننده معمولا واسه پوستای چرب مناسب تر هستن چه اینکه کرمای پاک کننده عموما واسه پوستای معمولی یا خشک استفاده میشن. یادتون باشه که باید این ژلا رو اول روی نوک انگشتان خود بزنین و بعد خیلی آروم روی صورت بمالید. بهتره ژلا رو دایره مانند روی نقاطی که جوش قرار داره، بمالید.

نباید: ضد آفتاب رو ندیده بگیرین

آفتاب واقعا می تونه به پوست شما آسیب بزنه. اگه پوست پر جوش ای دارین در هیچ فصلی از سال ضد آفتاب رو یادتون نره. شما باید از ضد آفتابی با SPF مناسب پوست تون استفاده کنین. SPF 15 یا ۳۰ می تونه از مناسب ترین گزینه ها باشه؛ البته به شرط اینکه هر دو ساعت این ضد آفتاب رو تجدید کنین. اگه نمی خواین ضد آفتاب استفاده کنین، می تونین سراغ کلاه های لبه دار بزرگ برید، عینک آفتابی بزرگ بزنین یا اینکه از چترهای مخصوص آفتاب استفاده کنین.

باید: موهاتون رو هر روز بشورید

اگه شما پوستی چرب و به دنبال اون پرآکنه دارین، قاعدتا باید موهای چربی هم داشته باشین. در این صورت باید مراقبت از پوست تون رو با شست وشوی روزانه موهاتون شروع کنین. اگه غیر از این باشه، همیشه شاید هر محصولی به موهاتون می زنید همراه چربی مو به سمت پوست صورت تون سرازیر شه و آکنه ها رو بیشتر کنه.

نباید: جوشا رو دستکاری کنین

چه جوش سر سفید و چه سر مشکی، هر چی که هست شما نباید اونا رو دستکاری کنین. اجازه بدین جوشا در طول زمان خودشون خوب و درمان شن. در این صورته که آکنهاتون هم با سرعت بیشتری درمان می شن.

باید: اسیدسالیسیلیک یا بنزویل پروکسید

شاید به بعضی اجناس پوستی با خاصیت درمانی احتیاج داشته باشین. درمان موضعی یا مرطوب کننده ها می تونن از جمله روشای جنگ با جوش باشن. اسیدسالیسیلیک یا بنزویل پروکسید عادی ترین مواد لازم واسه مقابله با جوش هستن؛ پس دنبال کالاهایی باشین که دست کم یکی از این دو ماده رو در خود داشته باشن. طبق نوع خاص پوست شما، شاید یکی از این دو بهتر از دیگری روی پوست شما جواب بده.

نکته: جدا از اینکه چه محصولی واسه رفع آکنه های پوست خود استفاده می کنین، اگه به آکنه های کیستیک دچار شدین حتما به یه متخصص پوست مراجعه کنین. تخصص اونا بهترین کمک واسه شماس.

نباید: آکنه ها رو خراش بدین

شاید تصمیم گرفته باشین از اسکراپای لایه بردار واسه بالا بردن کیفیت پوست استفاده کنین، با این حال اگه صورتی پر از جوش دارین، فعلا قید به کار گیری این نوع اجناس رو بزنین و اول با یه متخصص پوست مشورت کنین. درسته که لایه برداری از جمله مراقبتای به درد بخور پوستیه اما لایه برداری با صورتی پر از جوش ممکنه باعث بروز التهاب در صورت یا قرمزی در جای آکنه ها شه. پس حتما با متخصص پوست مشورت کنین.

سیب سبز

منبع :

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *