آکنه سردسته بیماری های پوستی است | بیماری

: جوش سردسته بیماریای پوستیه

: دبیر علمی دومین کنگره بین المللی هرساله پوست رازی گفت: حدود ۱۵ مریضی شایع پوستی هست که سردسته اونا جوش س.
دکتر حسین مرتضوی مهدی آبادی روز پنجشنبه در حاشیه این کنگره در گفت و گو با ایرنا در عین حال به این نکته هم اشاره کرد که اگزما و بیماریای پوستی به وجود اومده به وسیله شغل هم از بیماریای شایع پوستی هستش.
ایشون اضافه کرد: الگوی بیماریای پوستی شایع تقریبا در تموم دنیا مشابهه؛ به طورمثال در همه مناطق دنیا، جوش بیشتر از بقیه بیماریای پوستی گسترش داره و پس از اون درماتیتا (بیماریای التهاب، قرمز شدن و خارش پوست) یا اگزماها هستن.
ایشون گفت: دلیل بروز جوش یا همون جوش غرور، تغییرات به وجود اومده در بدن یا تغییرات محیطی هستش و درضمن مریضی خاص کشور ما نیس؛ بلکه مریضی پوستی شایع جهانی هستش و در ۲۰ درصد افراد سنین ۲۰ تا ۴۰ سال، دیده می شه.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: آمار دقیقی از اندازه گسترش جوش در ایران در دست نیس اما بعضی گزارشا، اندازه گسترش جوش در جامعه رو ۱۲ درصد و یه سریای دیگه از گزارشا، بیشتر از این رقم، عنوان کردن.
مرتضوی مهدی آبادی در مورد خود درمانیای بیشتر مردم واسه درمان جوش هم اظهارکرد: بدیش اینه خوددرمانی در مورد همه بیماریا انجام می شه اگه باید حتما به متخصص مربوطه مراجعه شه.
ایشون تاکید کرد: آمار دقیقی از اندازه گسترش بیماریای پوستی در ایران در دست نیس چراکه کار اپیدمیولوژی(همه گیر شناسی) کار سختیه؛ اولین کار اپیدمیولوژی در ایران در سال ۱۹۶۴ میلادی بوده که به وسیله پروفسور مهرگان انجام شد اما الگوی بیماریای شایع پوستی تقریبا در تموم دنیا مشابهه.
**ضرورت توجه بیشتر به بیماریای پوستی عفونی در ایران
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی هرساله پوست رازی تاکید کرد: باید به بیماریای پوستی عفونی در ایران، توجه زیادی کنیم؛ به طورمثال مریضی پوستی لشمانیا (سالک) ممکنه در بعضی کشورها اصلا وجود نداشته باشه اما هرساله در ایران حدود ۲۰ هزار مورد داریم و باید خودمون واسه اون برنامه داشته باشیم.
مرتضوی مهدی آبادی، اسکیبیس (Scabies) یا همون گال و پدیکلوز یا همون شپش رو از دیگر بیماریای پوستی شایع ایران شمرد که باید به اون توجه زیادی کرد.
دومین کنگره بین المللی هرساله پوست رازی با نام بزرگداشت پروفسور شیدا شمس از ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه جاری در هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور مهمانانی از کشورای آمریکا، انگلیس، فرانسه، هند، آلمان، ایرلند و استرالیا برپاست.
جراحی، لیزر، بیماریای تاولی و تازه های درماتولوژی از محورهای این همایش هستش.
پروفسور شمس به عنوان استاد برجسته و پیشکسوت بیماریای پوست و پایه گذار مرکز تحقیقات بیماریای تاولی اتوایمون در بیمارستان رازی در بین درماتولوژیستای ایران و جهان، چهره ای شناخته شده.
هم اینکه در این کنگره، ۱۴ کارگاه آموزشی به وسیله استادان برجسته داخلی و خارجی با عناوین لازم کارشناسان پوست شامل درموسکوپی، درماتوپاتولوژی، درماتوسرجری، پانسمان و بازسازی زخم، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو و روشای جوون سازی شامل لیفتینگ با نخ، لیزرهای جدید جوون سازی و تزریق فیلر برگزار می شه.

منبع :

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *