آکنه صورت تان را با این روشهای طبیعی بدون ضرر از بین ببرید | تغذیه سالم

جوش صورت تون رو با این روشای طبیعی بدون ضرر از بین ببرین

جوش صورت یکی از مشکلات شایع پوستیه که شما رو کلافه و خسته  می کنه. اگه شمام واسه نابود کردن جوش صورت تون از روشای شیمیایی استفاده کردین و به نتیجه نرسیدین، پیشنهاد می کنیم این روشای طبیعی رو امتحان کنین.

یکی از مسائلی که در سلامتی نیاز به توجه فراوون داره مشکل جوش هاس. آکنه ها متخصص پایین آوردن اعتماد به نفس هستن. اونا نه فقط خسته کننده، عذاب آور هستن بلکه مشکلی هستن سمج، مخفی کردنشون سخت و درمانشون مشکل. آکنه ها یه شبه به وجود نیامده ان پس درمانشون هم یه شبه ممکن نیس و ممکنه کمی طول بکشه.
وقتی که به این نتیجه می رسید داروهای شیمیایی به کارتون نمیاد به برنامه های غذایی خود گیر می دید. وقتی با رژیم تلاش در درمان پوست خود دارین از خود می پرسین باید گوشت مصرف نکنم؟ گلوتن چیجوری؟ باید واسه یه مدت به جایی سفر کنم که فقط سبزیجات مصرف کنم؟ زیاد می خورم؟ کم می خورم؟ میتونم از این قرصا استفاده کنم؟ کمی دست نگه دارین حساسیت زیادتر از اندازه به رژیم غذایی تنها شادی رو از شما میگیره و تاثیر چندانی نداره.
به جای این کارا گامایی که در زیر اومده رو وارد کارای روزمره خود کنین. در این گاما تشخیص می دید که چه کارایی واسه حل مشکلتون موثره تا حدی که پوستتون در زیبایی مثل پوست شخصیتای کارتونی می شه.

روشای طبیعی واسه نابود کردن آکنه ها

واسه نابود کردن جوش غذا رو بجوید

معمولا مردم واسه حل مشکلشون می پرسن چی باید بخورند. اما قبل از این که به خوردن نوع غذای خاصی فکر کنین باید ببینین چیجوری غذا می خورید. صبحونه رو با عجله در حالیکه از در بیرون می رید می خورید؟ همیشه جلوی کامپیوتر غذا می خورید؟ سه بار غذا رو می جوید و قورت می دید؟ مهم نیس چی می خورید هر چی هست باید اونو بجوید. حتی اگه گلابی هم باشه باید اونو بجوید وگرنه ایجاد جوش می کنه و یا وضعیت آکنه ها رو بدتر می کنه.

واسه نابود کردن جوش، یه مدت گلوتن رو از غذا خط بزنین

گلوتن می تونه یکی از بزرگترین مشکلات واسه سلامت روده، آکنه ها و هورمونا باشه. اما تا وقتی که اونو از برنامه های غذایی به مدت کوتاهی حذف نکنین و دوباره برنگردونین متوجه تاثیر اون نمی شین. پس به مدت ۳ ماه گلوتن رو از غذای خود خط بزنین. نگران نباشین چون قرار نیس که گلوتن رو واسه همیشه از برنامه خود خط بزنین و در فروشگاه ها غذاهای خالی از گلوتن مثل پاستا، کلوچه، نون، مافین و… هست. اگه به دنبال تغییر هستین فقط سه ماه گلوتن رو کنار بذارین تا ببینین چیجوری سیستم گوارشی، پوست و سطح انرژی شما عکس العمل نشون میده.

واسه نابود کردن جوش غذاهای فراوری شده رو کنار بذارین

هرچه کمتر غذاهای فرآوری شده استفاده کنین بهتره. نمی گم که واسه همیشه تا آخر عمر سیب زمینی سرخ شده رو کنار بذارین حرف من اینه که ببینین تا چه حد این غذاها مشکلات پوستی رو شدید شدن می کنن. بدن ما غذاهای تازه، ارگانیک، خام و از همه مهم تر غذاهای جویدنی دوست داره. پس بیایید به بدنمون هر چی دوست داره بدیم.

همیشه پوست خود رو در آینه چک نکنین

اگه همیشه صورت خود رو در آینه چک کنین همیشه منتظر تغییر هستین و شاید با اینکار کمی نا امید شید چون می خواین زود به نتیجه برسین. حتی ممکنه کار رو بدتر کنین و با دیدن یه جوش روی صورت اونو دستکاری کنین و کار رو از اون چیزی که هست بدتر کنین. پس از آیینه و هر نوع شیشه رفلکس دور شید تا پس از یه مدت تغییرات رو به روشنی روی صورت خود ببینین.

واسه نابود کردن جوش باید استراحت، آب و ورزش کافی داشته باشین

تا وقتی که به اندازه کافی ورزش نکنین، به اندازه کافی استراحت نکنین و به اندازه کافی آب نخورین، خوب غذا خوردن هیچ اهمیتی نمی تونه داشته باشه. واقعا مهم نیس چون هیچ چیزی نمی تونه جانشین این ۳ مورد باشه. اگه در آب و هوای خشک زندگی می کنین باید آب بیشتری بخورین. پس به بدنتون تا جایی که می تونین اهمیت می دید. ( با در نظر گرفتن ادرار میشه به کم آبی بدن فهمید. هر چی ادرار شفاف باشه آب بدن متناسبه.) در روز ۷ الی ۸ ساعت استراحت کنین و ۳ روز در هفته ورزش کنین. بر خلاف برنامه غذایی درست رعایت این ۳ مورد اثرات عجیبی روی پوست میذاره.

سالی یه بار بدن رو سم زدایی کنین

ما آدما در دنیای سمی زندگی می کنیم و سالی یه بار سم زدایی تازگیا و درخشش پوست کمک می کنه. به حدی تحت تاثیر سموم هستین که اصلا قادر به فرار از اونا نیستین. سم زدایی به معنی مرخصی ۳ ماهه، موندن در خونه و ندیدن آفتاب نیس بلکه به معنی پالودن رژیم، ورزش کافی و دور موندن از کسانیه که هیچ لطفی در حق شما نمی کنن چون سم زدایی نیاز به پشتیبانی دور و بریا داره. مثلا وقتی که شما در دوره سم زدایی اسموتی سبزیجات می خورید اما همسرتون ساندویچ برگر همراه با سیب زمینی سرخ شده می خوره ممکنه به سمت اون غذا وسوسه شید. پس فقط یه بار در سال از اون بخواین که با شما همراهی کنه. اگه می خواین سم زدایی کنین نباید تنهایی این کار رو انجام بدین چون به پشتیبانی احساسی دو طرف خود نیاز دارین.

جمع آوری : گروه سبک زندگی آکا ایران
Seemorgh.com/lifestyle

منبع :

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *