آکنه نشانه چیست؟ علائم بیماری های مرتبط با آکنه | بیماری

: جوش نشونه چیه؟ علائم بیماریای مربوط به جوش

: جوشای صورت نشون دهنده چه هستن؟ مکان جوش صورت رابطه خاصی با سلامت کلی بدن داره؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ امروزه اجناس زیادی واسه نابود کردن جوش و لکای صورت هست. اما بعضی وقتا خلاص شدن از این جوشا آنقدرها هم سخته که بشه فقط با استفاده این اجناس اونا رو نابود کرد. دلیل بعضی از جوشای صورت می تونه مشکل داخلی بدن باشه. بهترین مثال در این رابطه، جوشای هورمونی هستن. بعضی وقتا سلامتی داخلی بدن شما خود رو به صورت لکه هایی روی صورت ظاهر می کنه. تحقیقاتی در این مورد به نام “ترسیم صورت” که لکه های روی صورت شما می تونن نشون دهنده سلامتی بدن شما باشن، انجام شده. این تحقیق میگه هر یک تیکه از صورت که لکه هایی در اون ظاهر شه، نشون دهنده یه نوع مریضی داخلی بدن شماس. در تحقیقات انجام شده صورت رو به چند قسمت تقسیم کردن. وجود یه یا دو جوش در این قسمتا نمی تونه حرفی درباره سلامتی شما داشته باشه. اما جوشای مزمنی که قادر به نابود کردن اونا نیستین رو باید با مشورت دکتر و فهمیدن به مسائل مربوط به سلامتی داخلی خود از بین ببرین.

مقاله در رابطه: دلیل ایجاد جوش چیه؟

جوش Forehead (پیشونی)

تغذیه ضعیف بخاطر توکسینا و کمبود آب. تنها راه حل نوشیدن آب واسه نابود کردن توکسین هاس. در طول روز آب زیاد بخورین و از نوشیدنیای کافئین دار تا جای ممکن دوری کنین. چای سبز هم می تونه به درد بخور باشه.

جوش در قسمت T-zone

بینی با کبد رابطه داره ( الکلیا و کسائی که مشکل کبدی دارن، بینی شون قرمزه) پس جوش و لک در این قسمت نشون دهنده مشکلات کبد است.

جوش Around the eyes (دور و بر چشم)

این منطقه از صورت با کلیه رابطه داره. کبودیا و سیاهیای زیر چشم تلاش می کنن که کلیه ها خوب عمل نمی کنن و یا اینکه بدن شما مشکل کم آبی داره.

جوش Upper cheeks (بالای گونه)

این قسمت از صورت به ریه ها ربط داره. استنشاق هوای آلوده، باکتریای روی گوشی موبایل و یا بالش کثیف، مشکلاتی در این قسمت بوجود میاره.

جوش Lower cheek (پایین گونه)

آکنه های این قسمت نشون دهنده سالم نبودن دندانا، بیماریای دهن و لثه س. استفاده دائم از مسواک، نخ دندون و دوری از غذاها و نوشیدنیای شیرین به سلامت قسمت پایین گونه کمک می کنه.

نکته:

بینی با قلب هم ربط داره. بینی متورم و باد کرده نشون دهنده فشار خون بالاست. واسه حل این مشکل ا زنوشیدنیای انرژی زا استفاده نکنین، نمک کمتر استفاده کرده و میوه و سبزیجات بیشتری بخورین تا قلب سالم و فشار خون متناسبی داشته باشین.

جوش Ears (گوشا)

گوش هم به کلیه ربط داره. لکه های این قسمت نشون دهنده کم آبی بدن شماس پس آب بیشتری در طول روز بخورین و از نمک کمتری استفاده کنین.

جوش Chin (چانه)

مربوط به روده کوچیک. لبنیات و غذاهای چرب رو کم کنین. غذاهای سالم بخورین مثل میوه ها و سبزیجات. تا سیستم گوارشی سالم و پوست سالم تری داشته باشین.

.

منبع : alamto.com

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *