آکنه و بیماری های پوستی با بدنسازی! | ورزش

بیماریای پوستی در اثر عادتای نادرست ورزشی

اگه ورزشکارها هنگام رفتن به باشگاه ها، بهداشت رو به اندازه کافی رعایت نکنن به بیماریای پوستی سختی گرفتار می شن که دلیل اصلی اون پوشیدن لباسای ارزون قیمت و عادات غلط بهداشتی افراده . در این مطلب مفصلا درباره این موضوع توضیحاتی ارائه کردیم پس با ما همراه شید.

درباره رابطه ورزشا و بیماریای پوستی چه میدونید

پوست بدن بسیار حساسه و خیلی راحت در برابر آسیبای جور واجور قرار میگیره پوست بدن بسیار حساسه و خیلی راحت در برابر آسیبای جور واجور قرار میگیره. یکی از این آسیبا به وجود اومده به وسیله ورزشه که در این مقاله به عادتای نادرست ورزشی می پردازیم .
رفتن به باشگاه ورزشی بدون درنظر گرفتن مراقبتای لازم واسه پوست می تونه منتهی به بیماریای پوستی مختلفی در افراد شه . کارشناسان واسه جلوگیری از بروز بیماریای پوستی پیشنهاد می کنن آدما به سالنای ورزشی استاندارد مراجعه کنن و قبل از به کار گیری وسایل، اونا رو با دستمال ضدعفونی کنن، همراه بردن کفش و زیر انداز ورزشی مناسب، به کار گیری لباسای ورزشی استاندارد که بدن خیلی راحت بتونه تعریق داشته باشه، دوری ازپوشیدن لباسای ورزشی تَنگ، استحمام، تعویض و شست و شی لباس ها بعد از تموم شدن ورزش، مرطوب کردن بدن با کِرِم، نوشیدن اندازه کافی آب در زمان ورزش و داشتن استراحت پس از هریک ساعت ورزش می تونه مانع از بروز آسیب به پوست و بروز مریضی در این عضو حساس دربدن شه .

جوش و بیماریای پوستی با بدنسازی!

آشنایی با بیماریای پوستی در اثر عادتای نادرست ورزشی

لباسای ورزشی از جنس مواد مصنوعی ساخته می شن و فرد با پوشیدن اونا قادر به تعریق نیس به خاطر همین پس ازمدتی فرد احساس گرمای شدید می کنه که درصورتی که به این وضعیت بی توجه باشه امکان سکته قلبی هست .
یه نوع مخمر به نام مالاسیزا Malassezia که مخمری بی ضرره برروی پوست ۹۰ درصد از بزرگسالان هست و دلیل پوست پوسته شدن پوست یا از این رو به اونو شدن رنگ پوست به قرمز یا صورتی می شه .
از جمله مناطقی که این مخمر رشد می کنه میشه قفسه سینه، شکم، گردن، سینه و پشت کمر رو نام برد. عاملای مختلفی می تونن دلیل رشد این مخمر شن که محیط گرم و مرطوب و تعریق زیادتر از اندازه از جمله اونا هستش .
شدید شدن رشد این مخمر به دلیل پوشیدن لباسای تنگ ورزشی و ورزش در هوای گرم به مدت زیاد می تونه دلیل خارش، سوزش و بروز مشکلای سلامتی درافراد شه .

با بیماریای پوستی در اثر عادتای نادرست ورزشی آشنا شید

کارشناسان به آدمایی که سابقه عفونت پوستی دارن پیشنهاد می کنن بعد از تموم شدن ورزش لباسای خود رو در آب با دمای بالا شست و شو بدن و درصورت مشاهده هرنوع قرمزی یا خارش پوستی به متخصص مراجعه کنن .

بدنسازان و جوش

امروزه بیشتر افراد در باشگاههای ورزشی  واسه داشتن اندامی متناسب بیشتر به کار با دستگاه‏های ورزشی روی می‏بیارن اما ‏مالش و اصطکاک پشت بدن در اثر تماس با دستگاه های ورزشی ممکنه باعث بروز جوش یا شدید شدن اون شه. در افراد مستعد جوش یا کسائی که پوست چربی دارن، لرزش به وجود اومده به وسیله این دستگاه‏ها و عرق، باعث ایجاد تاولای سطحی و جوش هم می‏شه. یه جور جوش یا جوش در اثر گرما و سایش در نواحی‏ای مانند شونِه‏ها، پشت و سر به وجود می‏‏آید. درواقع ایجاد گرما و سایش بین پوست و لوازم ورزشی مانند راکت تنیس، کفش، پدها، محافظ‏های بدن و… در بروز این آسیب نقش دارن که در آخر اضافه شدن عرق هم باعث تبدیل این سایش به تاول می‏شه .

پیشنهاد ای به بدنسازان: هنگام به کار گیری لوازم ورزشی، نیمکت و… یه هوله تمیز رو مانعی واسه تماس پوست با اونا بذارین. پس از به کار گیری لوازم مشترک ورزشی هم حتما هوله شخصی و دستانتون رو بشورید. واسه پیشگیری و درمان جوش هم بهتره لباس‏های تمیز نخی بپوشید و بدون این دست اون دست کردن بعد از فعالیت ورزشی ناحیه گرفتار رو بشورید و از محلول کراتولیتیک روی ضایعه استفاده کنین. یافته های یه مطالعه نشون می‏دهد به کار گیری ضدتعریق‏ها روی پاشنه پا قبل از فعالیت ورزشی باعث پیشگیری از ایجاد تاول می‏شه. مصرف پودر بچه و اسپری‏های ضدعرق هم می‏تونه باعث کاهش رطوبت پا شه. پوشیدن دولایه جوراب هم از سایش جلوگیری می‏کنه .

جوش و بیماریای پوستی با بدنسازی!

بیماریای پوستی با ورزش نادرست

۵۱

برگرفته از باشگاه خبر نگارا ، آفتاب / ف

.

منبع : namnak.com

جمع آوری به وسیله بخش ورزش و سلامت سایت آکا
Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *